Usprawnienia pracy w firmie

biznesWiadomo powszechnie, że we współczesnym świecie stale ma się do czynienia z różnego rodzaju dokumentami. Pomimo szerzącej się automatyzacji i postępie komputerowemu, wciąż większa część z tych dokumentów jest w wersji tradycyjnej. Wersje elektroniczne dokumentów aktualnie nadal są rzadkością, zwłaszcza w Polsce. Dokumenty znajdują się w posiadaniu osób prywatnych i występują w postaci dokumentów osobistych, faktur, umów i innych. Jednak najwięcej dokumentów drukowanych występuje w przedsiębiorstwach. Obieg faktur w przedsiębiorstwach jest uzależniony od wielkości przedsiębiorstwa oraz od tego, czym się zajmuje. Im większa firma, tym większą ilość faktur. Im więcej ich natomiast, tym trudniejsze jest porządkowanie i zarządzanie nimi. Często zdarza się, że w firmie panuje chaos, faktury nie docierają do adresatów lub ulegają zagubieniu. Żeby temu zapobiec, wymyślono rozmaite programy, wykorzystujące najnowsze technologie.

Rozwiązania dla firm
Jest wiele rozwiązań, stworzonych dla przedsiębiorstw, które mają za zadanie usprawnić wymianę danych przy użyciu dokumentów tradycyjnych i cyfrowych. Część z nich używana jest na skalę międzynarodową. Kofax jest przedsiębiorstwem, działającym od ponad dwudziestu lat. Udostępnia przedsiębiorstwom rozwiązania dotyczące obiegu dokumentów – elektroniczny obieg faktur. Użycie takich narzędzi umożliwia znaczne usprawnienie obiegu danych w firmie. Istnieje ponadto duża liczba innych tego typu narzędzi, dostępnych także dla Polaków. Jednym z nich jest program o nazwie SI-FLOW, złożony z różnych części.

Korzyści
Pomysły tego typu mają sporo korzyści. Najważniejszą jest wymienione już wcześniej przyspieszenie i usprawnienie obiegu danych. Posiada to tym większe znaczenie w przypadku dużych przedsiębiorstw, w których obieg faktur kosztowych i innych jest zwiększony, a z tego wypływa duże niebezpieczeństwo zagubienia lub pomylenia faktur. Jeżeli używa się narzędzi dostawcy o wieloletniej tradycji, zaufanie do jego produktów jest większe. Pewność niezawodności wdrożonego programu jest także niezwykle istotna. Takie oczekiwania spełnia przykładowo partner Kofax. Z tego powodu wykorzystywany jest on przez wiele przedsiębiorstw światowych, a są to przedsiębiorstwa o bardzo zróżnicowanych obszarach zainteresowania.

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s